Výroba

Svetry z ovčí vlny prodávané v e-shopu tradicnisvetry.cz se vyrábí v kraji Donegal, který je produkcí tradičních irských svetrů vyhlášen. Kvalitní svetry v této nejsevernější, klimaticky nejdrsnější oblasti na celém ostrově, byly po celá staletí jedním z klíčových zdrojů obživy a tepla místních obyvatel.
fotky---kompozice

Spolupracujeme se dvěma donegalskými výrobci tradičních irských svetrů.

Rossan Knitwear

Rodinná společnost Rossan Knitwear, která svetry vyrábí již od roku 1984, sídlí ve vesnici Glencolmcille, která je jedním z mála míst, kde lidé ještě stále mluví irsky. Na výrobě svetrů se podílí pouze široká rodina a pár pomocníků z blízkého okolí. Svetry se vyrábí částečně mechanicky a částečně ručně: v první fázi výroby se vytvoří jednotlivé díly svetru (tělo, rukávy, límec, kapuce, kapsy, …), které se ve druhé fázi spojují dohromady, v poslední fázi výroby se pak svetry ručně zakončují a dodělávají se jednotlivé detaily.

tradicni-svetry-vyroba-donegal-yarns
Příze od lokální společnosti Donegal Yarns – 100% čistá vlna.

tradicni-svetry-vyroba-stroj

Mechanický pletecí stroj.

tradicni-svetry-vyroba

Proces výroby jednotlivých dílů svetru.

tradicni-svetry-vyroba2

Podle toho zda napojíme či vyhákneme jednotlivá očka, můžeme rozšiřovat či zužovat jednotlivé části svetru.

tradicni-svetry-vyroba3

Každé oko daného dílu (zde se jedná o tělo svetru) se musí napojit na tyto háčky, poté je třeba odpárat přebytečné vlákno a navléknout na háčky další díl svetru (kupříkladu rukáv). Následně je třeba vše proplést dalším vláknem vlny.

tradicni-svetry-vyroba4

Zakončení a detaily jednotlivých modelů svetrů se dělají ručně.

tradicni-svetry

Všechny střihy svetrů nabízí Rossan Knitwear ve 46 různých odstínech.

Fisherman out of Ireland

 

Fisherman out of Ireland  je malá firma o 26 místních zaměstnancích, sídlící ve vesnici Kilcar.

Fisherman_out_of_Ireland_group

Toto městečko leží v jihozápadním cípu irského kraje Donegal, na pobřeží Atlantického oceánu, a to přímo v místech, kde se nad vlnami tyčí majestátní útesy Bunglas.

Fisherman_out_of_Ireland_ovčí_atlantic_ocean

Ve svých výrobcích se nechávají inspirovat okolní irskou přírodou, jejíž motivy a barevnou paletu poté zapracovávají do svých návrhů.

Suzy McCanny Photography

Ačkoliv ve firmě stále vládne útulná, rodinná atmosféra, jejich kvalitní produkty jim dovedly získat celosvětové uznání, a přibližně 70své produkce vyváží do celého světa.

Fisherman_out_of_Ireland_ovčí_vlna